HYDROIZOLACE STŘECH
Postup rekonstrukce
V ploše střešního pláště se zachovává svod vody podle dispozic střechy. Důležité je, aby po položení zateplováku a folie nevznikla místa, kde se bude držet voda. Tloušťka tepelné izolace je standardně klem 160 – 200 mm. Při pokládání izolace je velmi důležité, aby byl dobře zpracovaný kotevní plán, který určuje kolik kotvících prvků použijeme v jednotlivých oblastech střechy. Spolu s plánem provedeme tahové zkoušky, které definují druh kotev, aby v ploše střechy byla izolace dobře ukotvená a dobře odolávala povětrnostním vlivům. Bez tahových zkoušek a kotevního plánu bychom nedoporučovali pokládat novou izolaci a krytinu na střechu. Mohlo by ve výjimečném případě dojít k odloupnutí hydroizolace od podkladu a to díky extrémních klimatických podmínkách. Vždy je nutné řešit rekonstrukci střechy komplexně, proto je nutné střechu doplnit o další položky jako například hromosvod, vpustě a případně chrliče tak, aby se na ní nedržela voda. Mezi další části střechy patří odvětrávací šachty s ventilátory, které jsou většinou funkční a dochází zde k zateplení jejich podstavců. Staré komínky z azbestu se vždy nahradí novými z PVC materiálů. Takto je rekonstrukce střechy kompletní.
Hydroizolace
Komplexní rekonstrukce
Výměna hydroizolace se provádí včetně zateplení. Důležité je zachování spádu směrem do střechy, provedení tahových zkoušek a vytvoření kotevního plánu.

Střecha jako komplet
Spolu s výměnou hydroizolace je třeba taky myslet na zateplení odvětrávacích šachet s ventilátory nebo výměnu komínků z azbestu za nové z PVC materiálu.

Zaujala vás tato služba?
Nejčastějším problémem je degradace stávajícího střešního pláště, díky čemuž do střechy zatéká.
